Παρουσιάσεις του Πανεπιστημίου μας στην Ελλάδα

Σας προσκαλούμε να παρευρεθείτε σε εκδηλώσεις ενημέρωσης και παρουσίασης για σπουδές στο Ευρωπαϊκό Πανεπιστήμιο Κύπρου για το Ακαδημαϊκό Έτος 2019/20 που οργανώνονται σε εξής πόλεις της Ελλάδας:

Ημερομηνία

Ηράκλειο

Ξενοδοχείο Galaxy

7:00μ.μ.

Δήλωση συμμετοχής πατήστε εδώ.

Το Ευρωπαϊκό Πανεπιστήμιο Κύπρου συγκαταλέγεται ανάμεσα στα 301+ πανεπιστήμια παγκοσμίως των Times Higher Education Ιmpact Ranking.

Έχει αξιολογηθεί από τoν QS TOP UNIVERSITIES (QS StarsTM) με τον υψηλότερο δείκτη «πέντε Αστέρια» στους τομείς της Διδασκαλίας, των Εγκαταστάσεων/Υποδομών, της Κοινωνικής Ευθύνης, της Διεθνοποίησης, της Απασχολησιμότητας και της Στήριξης των φοιτητών.

Κατά τη διάρκεια της παρουσίασης θα γίνει αναφορά στα προγράμματα σπουδών, στη δυνατότητα μετεγγραφής και συνέχισης σπουδών στο Πανεπιστήμιο, στα δίδακτρα, στη φοιτητική ζωή στην Κύπρο, στη στέγαση, στη διαδικασία εισαγωγής, στο πρόγραμμα Erasmus, στις διεθνείς αναγνωρίσεις του Πανεπιστημίου, στα Εξ Αποστάσεως προγράμματα σπουδών

ΥΠΟΒΟΛΗ ΑΙΤΉΣΕΩΝ

Κατά τη διάρκεια της εκδήλωσης υποψήφιοι θα μπορούν να υποβάλουν αίτηση για εισαγωγή στο Ευρωπαϊκό Πανεπιστήμιο Κύπρου για το Ακαδημαϊκό Έτος 2019-2020 (Έναρξη Σπουδών 30 Σεπτεμβρίου 2019).

Η παρουσία σας θα μας τιμούσε ιδιαίτερα.

Επικοινωνία: Tηλ: 00357-22713000, email: info@euc.ac.cy