Εκδηλώσεις Παρουσίασης Ιατρικής, Οδοντιατρικής και Επιστημών Υγείας στην Ελλάδα

Σας προσκαλούμε να παρευρεθείτε στην εκδήλωση Παρουσίασης των προγραμμάτων Ιατρικής, Οδοντιατρικής και Επιστημών Υγείας του Ευρωπαϊκού Πανεπιστημίου Κύπρου.

Ημερομηνία Πόλη Χώρος Διεξαγωγής Ώρα
18 Μαρτίου 2019 Αθήνα Ξενοδοχείο Μεγάλη Βρεταννία 7:00μ.μ.
19 Μαρτίου 2019 Θεσσαλονίκη Ξενοδοχείο Δάιος 7:00μ.μ.
21 Μαρτίου 2019 Ηράκλειο Ξενοδοχείο Galaxy 7:00μ.μ.

Το Ευρωπαϊκό Πανεπιστήμιο Κύπρου έχει το συγκριτικό πλεονέκτημα στους τομείς Ιατρικής, Οδοντιατρικής, Επιστημών Υγείας και Ζωής στην Κύπρο, καθώς προσφέρει 22 προγράμματα στους τομείς αυτούς, το πιο ευρύ φάσμα επιλογών στην Κύπρο - 10 εκ των οποίων κατά αποκλειστικότητα με προγράμματα, όπως Ακτινοδιαγνωστική/Ακτινοθεραπεία, Αθλητική Επιστήμη και Φυσική Αγωγή, Βιολογικές Επιστήμες, Βιοϊατρικές Επιστήμες, Διατροφολογία/Διαιτολογία, Εργοθεραπεία, Λογοθεραπεία, Νοσηλευτική, Φυσικοθεραπεία και Φαρμακευτική.

Υποβολή Αιτήσεων

Το Ευρωπαϊκό Πανεπιστήμιο Κύπρου ανακοινώνει την έναρξη υποβολής αιτήσεων για εισαγωγή υποψηφίων, για το Ακαδημαϊκό Έτος 2019-2020 (έναρξη μαθημάτων 30 Σεπτεμβρίου 2019).

Κατά τη διάρκεια της εκδήλωσης υποψήφιοι θα μπορούν να υποβάλουν αίτηση.

Επικοινωνία: Tηλ: 00357-22713000, email: info@euc.ac.cy