Οι EUC Alumni Warriors BC οδηγούν την κούρσα του Πρωταθλήματος

Στον χθεσινοβραδινό τρίτο αγώνα της φετινής χρονιάς οι EUC Warriors BC επικράτησαν του Δήμου Έγκωμης με 51-42 και έκαναν το 3 στα 3. ΟιWarriors συνεχίζουν  ακάθεκτοι την κούρσα του πρωταθλήματος.

Η ομάδα παρουσιάστηκε αρκετά νευρική στο επιθετικό κομμάτι της αναμέτρησης ιδιαίτερα στα αρχικά στάδια του παιχνιδιού, όμως στη συνέχεια παρουσίασε τεράστια προσήλωση στο αμυντικό κομμάτι περιορίζοντας τα ατού των φιλοξενουμένων και μ ’ένα ξέσπασμα του Γ.Τσαγγαρίδη στο 4ο δεκάλεπτο πήρε ένα σημαντικό προβάδισμα 17 πόντων (47-30) που έκρινε και την έκβαση της αναμέτρησης.

Το οικοδόμημα των EUC Alumni Warriors BC θέλει ν ’αφιερώσει τη νίκη στον τραυματία καλαθοσφαιριστή της Αντώνη Παπαστεφάνου που αγωνίστηκε σφίγγοντας τα δόντια παρά το ατύχημα του και στον επίσης καλαθοσφαιριστή και αρχηγό της ομάδας Αντρέα Αντωνίου που γιόρτασε χθες τα 32α γενέθλια του.