Τελετή Αποφοίτησης 2019

Η ολοκλήρωση των σπουδών είναι ένα από τα σημαντικότερα επιτεύγματα της ζωής σας και ο κύκλος αυτός κλείνει με την Τελετή Αποφοίτησης. Το Πανεπιστήμιο σας συγχαίρει και σας καλωσορίζει στην μεγάλη οικογένεια των Αποφοίτων του. Παρακαλώ εγγραφείτε στο Σύνδεσμο Αποφοίτων Ευρωπαϊκού Πανεπιστημίου και Cyprus College στο πιο κάτω σύνδεσμο Alumni Registration Form

Για την προετοιμασία σας γι’ αυτό το σημαντικό γεγονός πρέπει να ακολουθήσετε την καθορισμένη διαδικασία που περιγράφεται πιο κάτω.

Οι Τελετές Αποφοίτησης 2019 θα πραγματοποιηθούν ως ακολούθως:

Ημερομηνία

Σχολή

Χώρος Διεξαγωγής

Ώρα

21/6/2019

Ιατρική Σχολή

8:30μμ

26/06/2019

Σχολή Διοίκησης Επιχειρήσεων

Σχολή Επιστημών της Αγωγής Ανθρωπιστικών και Κοινωνικών Επιστημών

08.30μμ

27/06/2019

Νομική Σχολή

-Σχολή Θετικών Επιστημών

08.30μμ

ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΣΤΗΝ ΤΕΛΕΤΗ ΑΠΟΦΟΙΤΗΣΗΣ

Τελική Ημερομηνία Υποβολής Αιτήσεων: 31 Μαΐου 2019.

Αιτήσεις πέραν της ημερομηνίας αυτής ΔΕΝ θα γίνονται δεκτές.

Στην Τελετή Αποφοίτησης μπορούν να λάβουν μέρος ΜΟΝΟ οι φοιτητές/τριες που περατώνουν τις σπουδές τους το Φθινοπωρινό Τετράμηνο 2018, Εαρινό Τετράμηνο 2019, Καλοκαιρινή Περίοδο 2019 και Φθινοπωρινό Τετράμηνο 2019.

Η συμμετοχή στην Τελετή Αποφοίτησης δεν είναι υποχρεωτική. Σε περίπτωση μη συμμετοχής σας στην τελετή αποφοίτησης παρακαλώ να ενημερώστε με e-mail την Γραμματεία στο C.Contantinou@euc.ac.cy ή 00357-22713014

ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΑΙΤΗΣΗΣ:

1. Πριν προχωρήσετε στην Αίτηση Συμμετοχής, θα πρέπει πρώτα να ολοκληρώσετε την διαδικασία ενοικίασης ή αγοράς της τηβέννου σας είτε διαδικτυακά μέσω της ιστοσελίδας www.gownhirecyprus.com ή με πληρωμή απευθείας στα γραφεία του EuroJet.
    Τις τιμές και όλες τις πληροφορίες για τις στολές μπορείτε να τις βρείτε διαδικτυακά πατώντας εδώ.

1. Με την πληρωμή της στολής σας, θα πάρετε ένα αριθμό αναφοράς/απόδειξης ο οποίος απαιτείται για την επιτυχή συμπλήρωση της Αίτησης Συμμετοχής στην Τελετή Αποφοίτησης.

1. Παρακαλώ πατήστε εδώ  για να συμπληρώσετε την Αίτηση Συμμετοχής στην Τελετή Αποφοίτησης 2019.

Το Γραφείο Εγγραφών θα εξετάσει ότι τηρείτε τις προϋποθέσεις αποφοίτησης και σε αντίθετη περίπτωση θα ειδοποιηθείτε.

Σε περίπτωση που αδυνατείτε να συμπληρώσετε την Αίτηση διαδικτυακά, επικοινωνήστε με τον κ. Αντρέα Πεττεμερίδη στο Γραφείο Φοιτητικής Μέριμνας στο Α.Pettemerides@euc.ac.cy

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ:

1. Τελευταία ημέρα υποβολής αιτήσεων 31 Μαΐου 2019.
  2. Η παρουσία σας στην πρόβα Τελετής είναι ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ

Πρόβα Τελετής

19/06/2019

-Ιατρική Σχολή

Πολιτιστικό Κέντρο

19/06/2019

-Σχολή Διοίκησης Επιχειρήσεων

-Σχολή Επιστημών της Αγωγής Ανθρωπιστικών και Κοινωνικών Επιστημών

20/06/2019

-Νομική Σχολή

-Σχολή Θετικών Επιστημών

ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ ΤΙΤΛΟΥ ΣΠΟΥΔΩΝ

Για την έκδοση του Τίτλου Σπουδών είναι απαραίτητη η κατάθεση της Αίτησης Τίτλου Σπουδών. Σε όσους φοιτητές δεν υποβάλλουν  αίτηση δεν θα εκδίδετε Τίτλος Σπουδών.

Στην Τελετή Αποφοίτησης απονέμεται στον κάθε απόφοιτο Αναμνηστικό Συμμετοχής  και όχι πτυχίο/μεταπτυχιακό/διδακτορικό.

Οι Τίτλοι Σπουδών εκδίδονται σε μια μεταγενέστερη ημερομηνία που ανακοινώνεται από το Γραφείο Εγγραφών. Για περισσότερες πληροφορίες παρακαλώ επικοινωνήστε με: reg@euc.ac.cy

ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΕΚΔΟΣΗΣ ΤΙΤΛΟΥ ΣΠΟΥΔΩΝ
 Οι φοιτητές θα πρέπει να καταθέσουν στο Γραφείο Πληρωμών την Αίτηση Έκδοσης Τίτλου Σπουδών (κόστος €60)

Για πληρωμή On-line πατήστε εδώ.

Για περισσότερες πληροφορίες παρακαλώ επικοινωνήστε με το Γραφείο Εγγραφών του Πανεπιστημίου στο reg@euc.ac.cy

ΟΜΙΛΙΑ ΑΡΙΣΤΟΥΧΟΥ ΦΟΙΤΗΤΗ/ΤΡΙΑΣ
Η ομιλία του αριστούχου φοιτητή/τριας γίνεται από τον/την τελειόφοιτο με τον υψηλότερο Γενικό Μέσο Όρο σε προπτυχιακό επίπεδο, δεδομένου ότι πραγματοποιείται περάτωση σπουδών τον Μάιο (Εαρινό Τετράμηνο) του τρέχοντος ακαδημαϊκού έτους.

ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΑ ΒΡΑΒΕΙΑ ΑΡΙΣΤΕΙΑΣ
Τα Ακαδημαϊκά Βραβεία Αριστείας χορηγούνται στους τελειόφοιτους με τον υψηλότερο Γενικό Μέσο Όρο από κάθε Σχολή, τόσο σε προπτυχιακό όσο και μεταπτυχιακό επίπεδο. Δικαιούχοι είναι φοιτητές/τριες που αποφοιτούν στο αντίστοιχο Ακαδημαϊκό Έτος (Φθινόπωρο ή / και Εαρινό Τετράμηνο).

ΣΤΑΘΜΕΥΣΗ

Ο χώρος στάθμευσης είναι περιορισμένος. Η χρήση της αστικής συγκοινωνίας συνιστάται ιδιαίτερα. Παρακαλείσθε να παρκάρετε με τέτοιο τρόπο ώστε να διευκολύνεται η διέλευση πεζών και ατόμων με κινητικά προβλήματα. Παρακαλώ πατήστε εδώ για περισσότερες πληροφορίες.

Όλοι οι απόφοιτοι θα πρέπει να βρίσκονται στην Πανεπιστημιούπολη ως εξής:

• Για ατομικά και οικογενειακά φωτογραφικά πορτραίτα ,

Χώρος: Πολιτιστικό Κέντρο από τις 18:00-18:50

• Συγκέντρωση στις τάξεις 19:00

Η Τελετή Αποφοίτησης θα ξεκινήσει στις 8:30μμ ακριβώς. Συνιστάται στους προσκεκλημένους των αποφοίτων να βρίσκονται όσο πιο γρήγορα γίνεται στην Πανεπιστημιούπολη για την καλύτερη εξυπηρέτησή τους.

Σημείωση: Διατίθεται περιορισμένος αριθμός θέσεων για τους προσκεκλημένους των αποφοίτων.  Οι Προσκλήσεις δίνονται στους Απόφοιτους κατά την διάρκεια της πρόβας στο Φάκελο Αποφοίτου.

Κάθε απόφοιτος παίρνει τον ίδιο αριθμό προσκλήσεων.

Παιδιά κάτω των 6 χρονών δεν μπορούν να παρευρεθούν.

Η είσοδος στην Τελετή Αποφοίτησης γίνεται μόνο με πρόσκληση. Στην περίπτωση όπου  οι επισκέπτες δεν διαθέτουν πρόσκληση,  θα μπορούν να παρακολουθήσουν την τελετή στο Πολιτιστικό Κέντρο του Πανεπιστημίου, όπου θα μεταδίδεται ζωντανά η τελετή μέσω του live@euc.ac.cy

Σχετικές Εικόνες
Bachelor Gown - School of Law